יעקב טל מסכם עונה בחסות בר המסעדה הלזרוביץ'
יעקב טל מאמנה המצליח של מ.כ אור יהודה בשלוש שנים האחרונות, ומי שבשנתיים האחרונות מוביל אותם למקום השני בעונה הסדירה, ולמשחק האחרון בפלייאוף העליון, לא מצליח להגשים לאנשי אור יהודה החלום. יעקב נחוש שבעונה הבאה זה יקרה, וכל הישג חוץ מעליה מהמקום הראשון לא יספק אותו
מאת: גיא צמח | 25-05-2018 | 10:29

יעקב טל בן ה-45 גדל כשחקן במחלקת הנוער של הכח ר"ג ושיחק שם בבוגרים ובאור יהודה כשנתיים, העלייה האחרונה של אור יהודה הייתה כשיעקב  שיחק שם. לאחר מכן שיחק במספר קבוצות כגון עמידר וב"ש, את הקריירה כשחקן סיים באור יהודה בגיל 32, ומרוב שרצו לראות אותו על הקווים "אולץ" לפרוש. יעקב אימן באור יהודה 3 שנים ואחר כך אימן במחלקת הנוער של הכח וכעוזר מאמן בליגה לאומית עם מאיר סומך שממנו למד. לאחר מכן אימן 3 שנים קסומות בבוגרים של בית"ר ר"ג ושם חולל פלאים, ובעונה האחרונה שלו שם הגיע עד לפלייאוף עם קבוצה ללא תקציב. 

 

יעקב מספר: "הרגשתי שמיצית שם ואז גיא פרץ ואני שוחחנו וסיכמנו שאני אחזור. בעונה הראשונה עשינו עונה מדהימה עם פלייאוף עליון עם סגל חדש, ובשנתיים האחרונות הפסדנו בגמר של הפלייאוף".

 

אימנת השנה את אור יהודה ועשיתם עונה מדהימה והגעתם עד למשחק האחרון בפלייאוף נגד מחנה יהודה והפסדתם, איך אתה מסכם את העונה?

"תחילת עונה מצוינת, אך לצערנו נפלנו בעונה עם קבוצה כמו שמשון כפר קאסם שהייתה מעל הליגה בסגל השחקנים ובתקציב חסר תקדים. שמשון כפר קאסם לא בליגה שלנו בכלל. מבחינה תקציבית אנחנו אמצע טבלה ומטה, עם תקציב בינוני עשינו עונה מדהימה, בזכות שחקנים מדהימים שנתנו הכל והגענו לאן שהגענו. רצינו שזה יסתיים יותר מתוק אבל גם ככה אני מוריד את הכובע בפני השחקנים ואמרתי להם בסוף שאני גאה בהם ואוהב אותם על שנתנו הכל".

 

יעקב טל וראש העיר  של אור יהודה ליאת שוחט. הרבה מההצלחה של הקבוצה זה בזכות ליאת. שאפו. צילום: איתן ידגר

 

זו פעם שנייה ברציפות שאתם מסיימים את העונה במקום השני המפסידים במשחק האחרון בפלייאוף. מה היה חסר לכם על מנת להשלים את המטרה?

"עשינו עונה יוצאת מהכלל ועל מנת להשלים את המטרה היה חסר לנו סגל מעט עמוק יותר. לצערי באמצע העונה לא הצלחנו להתחזק ונהפוך הוא, שחררנו שחקן הרכב שעבר לטייבה - עמית יוסילביץ ונפצעו לנו 2 שחקנים חשובים, זגורי שהיה הקפטן של הקבוצה לפני שנתיים ומיד כשחזר מפציעה שוב נפצע ,ויוני יקיר שנפצע בפלייאוף וזו הייתה מכה קשה עבורנו".

 

שנה חשובה עברה על אור יהודה השנה עם חניכת האיצטדיון המחודש, האם לדעתך אור יהודה ראוייה לקבוצה בליגה א'?

"אור יהודה לא רק ראוייה להיות בליגה א' אלא חייבת להיות בליגה א'! כל מי שהיה בפלייאוף הבין איזה כח יש לקבוצה הזו. כרטיסים למשחקי הפלייאוף נגמרו יומיים לפני המשחק ולא נפתחו קופות בכלל. בגמר של הפלייאוף הגיע קהל טוב ומחונך שתומך בקבוצה גם ברגעים הקשים, ואני מוריד את הכובע בפניי הקהל הזה שהוא מדהים. אנחנו חייבים לעלות ליגה ולתת לאוהדים, לקהל ולראש העיר שתומכת בקבוצה, את העלייה הזו ומאמין ששנה הבאה אנחנו עושים את זה".

 

מה דעתך על ליגה ב' דרום א' השנה?

"הליגה הייתה מאד שיוויונית חוץ מכפר קאסם. הקבוצות היו באותה רמה, ראינו את זה במשחקי הפלייאוף וכמה הם היו צמודים. החלק התחתון היה קצת פחות טוב אבל ברמת העיקרון כל קבוצה יכולה הייתה לנצח כל קבוצה".

 

האם הופתעת מהרמה של הליגה?

"הרמה בליגה עלתה מכיוון שהקבוצות מהמגזר השקיעו לא מעט כספים, והביאו שחקני צמרת של ליגה א' וזה היה לא רגיל. שתי הקבוצות מטייבה וכפר קאסם הביאו שחקנים איכותיים לכן הרמה עלתה".

 

האם יאור יהודה תחגוג עלייה בעונה הבאה ? (מני בן ארי)

 

מה התוכניות לעונה הבאה?

"ממש ברגעים אילו סגרתי באור יהודה לעונה הבאה וזו תהיה שנה רביעית שלי בקבוצה. לא זכור לי מאמן שהמשיך 4 שנים רצופות בקבוצה בליגה ב' זה אומר משהו לגביי ולגבי ההנהלה וההערכה ההדדית בין שני הצדדים, ומהרגע הראשון שהגעתי, אמרנו ההנהלה ואני שאנחנו יוצאים לדרך ארוכה. אני רואה את אור יהודה בעוד 5 שנים בליגה א' לפחות ואולי אף מדגדת את ליגה לאומית".

 

איפה נראה את יעקב טל עוד 3 שנים?

"אני לא מסתכל רחוק, רואה את עצמי בעונה הבאה באור יהודה ואנחנו עולים לליגה א'. לא רוצים פלייאוף לא רוצים כלום, מתחילים לעבוד 24 שעות מסביב לשעון, יש לנו סגל טוב ולא מתכוונים להפוך את כל הקבוצה, נביא את החיזוקים המתאימים היכן שאנחנו חושבים שצריך להתחזק, ועושים קבוצה למקום ראשון. כל שחקן שיגיע יבין שאור יהודה מחפשת רק את המקום הראשון ושם דבר אחר לא מעניין, רוצים לעלות ממקום ראשון!!! כנראה שהכל מכוון מלמעלה ואנחנו צריכים לחגוג רק באיצטדיון החדש שלנו ואני מאמין שבעזרת השם נעשה את זה בשנה הבאה. ביחד עם ההנהלה החזקה שיש לנו בראשות יאיר משיח, גיא פרץ, שלמה חזן, אריק שביט והצוות המקצועי הנהדר שיש לי, יאיר אילוז ותומר. יש לנו את כל התנאים וכל מה שצריך על מנת להצליח ולדעתי אין בכל ליגה ב' קבוצה עם תנאים כאלה, מבחינה מקצועית כמו שלנו מבחינת האימונים. מבחינת המתקן ומוסר תשלומים לפני הזמן. אני חושב שאור יהודה כיום זה המקום הכי מסודר בליגה ב', ולראייה המון שחקנים רוצים להגיע אליו. כולם מכירים את העוצמה שיש לנו גם עם המגרש גם עם הקהל ובעזרת השם אנחנו בשלים לעשות את זה ממקום ראשון, נעשה ונצליח".

 

מאחל ליעקב טל בהצלחה בעונה הבאה...

יעקב טל לא יסתפק במקום השני בעונה הבאה (אבייתר ברק)

הוסף תגובה
תגובות
 1. הצלחה (חיים 25-05-2018, 11:16)
  סקירה מצויינת! העונה היתה נפלאה רק חבל שהסתיימה כך מקווה שעונה הבאה נתחזק בשחקנים מליגות גבוהות יותר מכיוון שטייבה בית דגן ושמשון מתחזקות וינשפו חזק בעורפינו, שיהיה בהצלחה
 2. הצלחה (חיים 25-05-2018, 11:16)
  סקירה מצויינת! העונה היתה נפלאה רק חבל שהסתיימה כך מקווה שעונה הבאה נתחזק בשחקנים מליגות גבוהות יותר מכיוון שטייבה בית דגן ושמשון מתחזקות וינשפו חזק בעורפינו, שיהיה בהצלחה
 3. הצלחה (חיים 25-05-2018, 11:16)
  סקירה מצויינת! העונה היתה נפלאה רק חבל שהסתיימה כך מקווה שעונה הבאה נתחזק בשחקנים מליגות גבוהות יותר מכיוון שטייבה בית דגן ושמשון מתחזקות וינשפו חזק בעורפינו, שיהיה בהצלחה
 4. צריך בלם ברמה גבוה קשר ושני חלוצים (אורן 25-05-2018, 11:25)
 5. יעקב אחלה (חוג האוהדים 25-05-2018, 11:43)
  יעקב טל נותן הכל מהלב והנשמה בשביל הקבוצה והקהל ואנחנו הקהל נותן אמון המון ביעקב ורוצים להגיד שוב תודה לצוות המקצועי ליאיר משיח לשלמה חזן ולגיא פרץ שנה הבא אנחנו בליגה א ולא יעזור לאף אחד
 6. אם אתה חושב שאותם בסיס שחקנים יובילו אותך למקום ראשון לא למדת כלום (אור יהודה 25-05-2018, 11:58)
 7. איש (אבי 25-05-2018, 12:28)
  איש מדהים ומאמן ענק
 8. מתיי תבינו שרק אני יכול (אפי מימון 25-05-2018, 13:11)
  לא נורא אני הולך לחולון לעשות מהפכה ולעלות איתם ליגה אין תקנה באור יהודה קבוצה חלשה
 9. מאמן מספר 1 בליגה!!! (סגול 25-05-2018, 14:30)
  המאמן הכי טוב בליגה, ההנהלה מספר 1 בליגה, המתקן הכי טוב בליגה והקהל מספר 1 בליגה, מגיע להם לעלות!!!
 10. רק מקשקש (אוהד 25-05-2018, 14:57)
  כשלון אור יהודה תקציב גבוה מאד מאמן הגנתי שעושה קקה במני טיים
 11. רק מקום שני עם יעקב טל (חיים כהן 25-05-2018, 14:58)
  לא מסוגל לעלות ליגה וכל שנה תרוץ חדש תביאו מאמן עם נסיון ועליתם מאמן פחדן ולא אהוב על ידי שחקניו
 12. מאמן מצויין (כהן חיים 25-05-2018, 17:51)
  התחרטתי! רק יעקוב יוכל לעלות ליגה. מכיר את הליגה טוב ואת השחקנים עוד יותר טוב
 13. מאמן מצויין (כהן חיים 25-05-2018, 17:51)
  התחרטתי! רק יעקוב יוכל לעלות ליגה. מכיר את הליגה טוב ואת השחקנים עוד יותר טוב
 14. לא מכיר (רפי 25-05-2018, 18:06)
  חיים כהן תפסיק לקשקש אתה לא מכיר אוטו, יעקוב אחלה
 15. לא מכיר (רפי 25-05-2018, 18:06)
  חיים כהן תפסיק לקשקש אתה לא מכיר אוטו, יעקוב אחלה
 16. רק מקשקש (יוסי 25-05-2018, 18:38)
  מקום שני כל שנה תקציב 800 אלף
 17. מאמן מצויי (אוהד 25-05-2018, 18:41)
  מאמן מצויין!! מאז שהגיע לאור יהודה, מוביל את הקבוצה למעלה בטבלה , בטוחים שהשנה בזכותו ובזכות השחקנים שלו, נעלה ליגה.
 18. עוד מאמן עם ידע (אור יהודה 25-05-2018, 22:51)
  יעקב טל אתה צריך עוד עוזר מאמן עם ידע שמכיר שחקנים ואת הליגה ! זה מה שהיה חסר לך בשנתיים האחרונות . מישהו שאתה סומך עליו שיכול להיות עוד זוג עיניים ויש מישהו כזה !!! אחלה כתבה על מאמן גדול בהצלחה בעונה הבאה
 19. מי זה בכלל (יוסי שועה 26-05-2018, 00:51)
  זה מאמן זה כל שנה כישלון
 20. חבל על הזמן (אפי מימון 26-05-2018, 09:58)
  קבוצה קטנה עיר קטנה אין מטרות צריך לעשות חריש עמוק רק אני יכול מגיע לעשות סדר בקבוצה
 21. נא לא להתחזות (אפי מימון 26-05-2018, 10:14)
  אני לא אוהד בכלל כדורגל אני שונא כדורגל אני אוהב כסף והרבה איו. לי חברים אני אוהב
חדשות
 • אלופת הפלייאוף שליגה א , מכבי הרצליה, תפגוש את הפועל עכו במשחק על העליה ביום שישי בעכו.
 • לכל משתמשי האפליקציה!! יש עדכון גירסה לאפליקציה!! שווה לעדכן גירסה!!
 • מערכת גולר מזכירה לקוראים שתגובות בלתי הולמות, אישיות או שכוללים דברי נאצה לא יפורסמו,אנא שמרו על לשון נקייה
לכל החדשות
סקר
האם צריך בקרה תקציבית גם בליגה א?
לא. זאת ליגה חובבנית.
לא. אין כסף לקבוצות בשביל הסטנדרטים האלה.
כן. מספיק עם הכסף ה"שחור".
כן. שקבוצות יעמדו בתשלומים.
תוצאות