'רובי' מנוהלת היום בדממת אלחוט מדהימה
כך אמר מיקי קופל, מנהלה הספורטיבי של 'רובי שפירא' חיפה בראיון נרחב שהוא מספק לאתר 'גולר'. עוד מוסיף קופל:"העונה אפשר להגיד שהיא הצלחה גדולה עם תקציב מהנמוכים בליגה אנחנו מרחק נגיעה מהפלייאוף ושילוב שחקנים צעירים ומוכשרים" ראיון מעניין עם האיש אולי הכי צבעוני בליגה א העונה...שווה לקרוא..
מאת: אוהד רון | 13-03-2019 | 09:46

"בקיץ שישבתי בחדרי חדרים עם הצוות המקצועי במשרדי עם הוועד המנהל וקראנו את הפוסטים של כמה אינטרסנטים שאנחנו לפני פירוק ואנו המעומדים הבטוחים לירידת ליגה, הייתי בטוח שאני מגיע למקום שאני נכנס אליו ומאידך יודע היטב מה צריך לעשות". כך מתחיל מיקי קופל את הראיון...

 

אמרו עליך בקיץ ששחררת שחקנים מעונה קודמת?

"הגעתי לקבוצה ואף שחקן לא היה חתום, לא היה לי עם מה להתחיל. ידעתי שהקרקע לא טובה. זה הרבה רעש, אני לא שחררתי אף שחקן, כולם התפזרו בסוף עונה כי הלא נודע היה על השולחן. חובות, חוסר ארגון והכי גרוע אין בסיס. הביאו אותי לחשיבה שקודם כל עליי להחתים את הבסיס שמבחינתי זה היה הקפטן אור שליזינגר. לאחר מו"מ עם מספר שחקנים, ידעתי שאור הוא הנכס של המועדון ורציתי אותו, כי ראשית הוא הקפטן, הכרתי אותו מקרית אתא. היה בנינו קשר וכימיה מצוינת. היום שמסתכלים לאחור, הרבה שחקנים ששיחקו במועדון בעבר יודעים שהמועדון עבר טלטלה ארגונית בריאה, אבל הם יודעים שהאווירה היא מצוינת".

 

השחקנים מבינים שהקבוצה עברה טלטלה בריאה

 

ספר לנו על היום יום שלכם...

"יש בסיס למועדון שהם חברי הוועד שעושים ימים כלילות: אבי קאופמן המיתולוגי, שיש לו קשרים אדירים וניסיון, עודד נוריאל שהוא לב המערכת ובתו עלווה שהיא דוברת המועדון, אמיר סביון שהוא הנשמה וגיל אסיס שמנהל את מחלקת הנוער, המונה פי שניים שחקנים מהפועל חיפה ויש לזכור שהיא פעילה נטו רק שנתיים. בנוסף המועדון זכה (לפני הגעתי) בפרס נשיא המדינה בזכות פרויקט מדהים - קידום דרך הרגליים, שהוא מהווה מודל מצוינות לגידול דור אדום חדש. טל פרלמן היה צמוד איתי בעשייה ושנשארנו ללא מנהל קבוצה ואיש משק, אסף את 2 התפקידים והיום הוא בעצם אחראי על כל הלוגיסטיקה. ללא מגרש ביתי, ללא משרדים וללא מחסן אנו משנעים את הקבוצה עם רכב מאימון לאימון ומשחק למשחק. אבינועם ורועי מנתבים את נושא הכספים וזה ממש לא פשוט".

 

לאן נעלמו האוהדים?

"יש סברה שאומרת שמיקי קופל הוא הבעיה. אבל כולם יודעים שמינואר 2018, הרבה לפני הגעתי האוהדים חצו את הכביש חזרה להפועל 'כץ' חיפה, פלייאוף עליון חזק וגביע המדינה בארון הביאו להחלשה בנושא האוהדים, כך שהאשמה עליי היא רק פוליטית ולא טהורה, לא צלולה".

 

רציתם לעלות ליגה העונה?

"רצינו? תמיד רוצים אבל אמרתי שאם נצמצם את החובות, נתנהל תקין וננשק לפלייאוף עליון, זו תהיה הצלחה אדירה. אם נעלה לפלייאוף עליון זו תהיה הצלחה מטאורית שכן רוב הסגל הוא צעיר, מצא את עצמו מוביל קבוצה עם שם חזק שאותו בנו האוהדים, הרבה לפניי - לא אני. זוהי זכות גדולה לשחק ברובי היום".

עוד מספר מיקי: "הפועל רובי שפירא חיפה יצרה 1500 אוהדים חדשים להפועל חיפה. במצבה של הפועל חיפה אני קורא לכולם לחזור ולתמוך בנו, ואולי יום אחד יהיה חיבור בין המועדונים".

 

אז מה בעצם רוצים ממך?

"מי שמכיר אותי באמת יודע שאני צבעוני, אומר את שעל ליבי אך מאידך, מביא הרבה לב ונשמה, משאבים, ספונסרים וניהול אחר - למדתי הרבה ממכבי תל אביב. ראיתם עוד קבוצה שלא איחרה בשקל בודד והרבה לזכות עודד נוריאל שעובד על כך. ראיתם קבוצה שמשחקת עם מערכת GPS בליגה א'? אנחנו מתאמנים עם כל העזרים והאמצעים ולא חסר לנו כלום. מעבר לזה, האווירה היא מצוינת. הכל בחיים זה פוליטיקה ואני חי על זה, לפעמים מתייחס לזה ולרוב מתעלם. קבוצת האוהדים זה לא פשוט ובטח לא בעלי מניות".

 

אלעד בראון, "אני לא מאמין בהחלפת הצוות באמצע העונה" (מאור אלקסלסי)

 

נתת גיבוי לאלעד בראון למרות הצלילה. ספר לנו על כך...

"אני לא מאמין בהחלפת צוות מקצועי באמצע העונה. למדתי את זה מהנסיון שלי בכדורגל. היום אנו נמצאים מרחק נגיעה מפלייאוף ולרוב משחקים יפה, בתקציב שכר שחקנים של 700 אלף שקלים שזה מאוד נמוך בליגה".

 

מילה לסיום: "יש יחסים מצוינים בין בעלי הקבוצות בליגה א' צפון, יש תחרות ויש משחקים מדהימים ורק שנהיה בריאים ושמחים. בסוף זה רק ספורט ותפקידנו בחיים לשמח אנשים".

מיקי קופל מספר על העונה אותה הוא חווה עם 'רובי שפירא' (מאור אלקסלסי)

הוסף תגובה
תגובות
 1. 100% אמת (הכל אמת 13-03-2019, 12:14)
  תענוג שזו האמת . רק הפועל רובי שומרת על העתיד של הפועל חיפה .
 2. יש איחוד באופק? (הפועל חיפה 13-03-2019, 12:33)
 3. יש איחוד באופק? (הפועל חיפה 13-03-2019, 12:33)
 4. מציאות (גלזר אבי 13-03-2019, 13:35)
  בתחילת העונה רובי אכן התבססה על סגל צעיר וזול . ככל שעבר הזמן הגיעו שחקנים מבוגרים ( ויצמן אבי מלכה וכו ) . התקציב עלה והתוצאות לא כלכך . רובי לאן ? כרגע לא ברור אבל כל מי שתורם מכספו וזמנו בליגה שהרבה דברים לא כשרים מתרחשים בה , יבורך . ישנה קבוצה בליגה שתקציב השחקנים פחות מ 450,000 .
 5. מציאות (גלזר אבי 13-03-2019, 13:35)
  בתחילת העונה רובי אכן התבססה על סגל צעיר וזול . ככל שעבר הזמן הגיעו שחקנים מבוגרים ( ויצמן אבי מלכה וכו ) . התקציב עלה והתוצאות לא כלכך . רובי לאן ? כרגע לא ברור אבל כל מי שתורם מכספו וזמנו בליגה שהרבה דברים לא כשרים מתרחשים בה , יבורך . ישנה קבוצה בליגה שתקציב השחקנים פחות מ 450,000 .
 6. 11 הפסדים זאת הצלחה? (אחד שמבין 13-03-2019, 13:48)
 7. חבל על הזמן שלכם תתפרקו (דוד 13-03-2019, 15:45)
  אין אוהדים הישגים נמוכים לא מעניינים אף אחד משעממים....עדיף לסגור את הבסטה כמה שיותר מהר
 8. תגובה ל 2 פלוס 3 (אור 13-03-2019, 17:47)
  שחקנים צעירים לדוגמא .תומר .סהר .חמזה.דודו.איתי.דור. יורי .ליעד.אמיר.ועוד כמה שחקנים צעירים ומוכשרים
 9. אני מיקי (מיקי קופל 13-03-2019, 19:36)
  לזה שכתב דברים לא כשרים תתקשר 0508450508 ותספר לי. זה הטלפון שלי. ואל תתחבא
 10. כל הכבוד למיקי קופל (יוסי 13-03-2019, 19:55)
  וכל המקללים למיניהם שילכו לעזאזל
 11. מיקי אנחנו איתך (עמית 13-03-2019, 19:57)
  ונגד שמילוביץ שהרס את המועדון
 12. אוהד באקה (באקה 14-03-2019, 09:12)
  אנחנו מבאקה נבוא נקרע לכם את הצורה זבלים ...קבוצה פחחחחחח
 13. לאוהד באקה (אריק 14-03-2019, 10:53)
  אתם קבןצה מגעילה שתישאר גם השנה בליגה א. חחח הבנת?
 14. לדוד הטמבל (יוסי 14-03-2019, 10:53)
  תתפרק אתה
 15. מיקי אתה תותח יש לך אחלה קבוצה וצוות מקצועי מצויין (אוהב רובי שפירא 14-03-2019, 11:09)
 16. אשמח לתגובה מיקי קופל..... (יוסי 16-03-2019, 11:15)
  שאפו ענק !!! ( על חלק מהדברים ....ואני אפרט) 1 - המועדון מנוהל כמו ליגת העל ושאפו על העוסקים במלאכה 2-לפי דעתי עם מאמן אחר היינו במקום הרבה יותר טוב , ואני אומר את זה בצורה עדינה בכדי לא לפגוע במאמן , אין לי כוונה לפגוע בו , הוא בן אדם זהב ,מאמן לא , אני גם יודע שהוא בררת מחדל , 3 - אמרת נכון שהאוהדים "ברחו " בגלל הצלחת אחותנו הגדולה אבל...... בתחילת העונה הגיע קהל רב שממשחק למשחק גדל ואהב לראות את מה שיצרת ( עם קבוצת לוחמים צעירה ) , סימנו את הסיבוב הראשון עם 20 נק' , שתי נק מהמקום השלישי והכי חשוב אם תצוגת כדורגל שהיה כיף לראות , ופתאוםםםםםםםםם.....ינואר הגיע והטעות נעשה , החתמה ושחרור של שחקנים מיותרת לחלוטין , רמת המשחק ירדה פלאים , אווירה לא טובה ביציעים בקיצור טעות נוראית , היום אנחנו עם 30 נק ורחוקים מהעפלה לפליאוף , 30 אחוזי הצלחה בסיבוב השני , רכש כושל ובמיוחד של אבי מלכה , 4- אני מבין שהכל נעשה על מנת לשפר את הקבוצה ולהיות בפליאוף , אני מאד מקווה שתלמד מטעויות ותישם אותם שנה הבאה אדום עולה ....ואיתך אין לי ספק שהעתיד עוד נדע ימים טובים יותר ובע"ה נעלה ליגה שנה הבאה , תודה על הכל .
 17. תגובה ל 16 אלעד בראון מאמן בחסד עליון (אוהב רובי שפירא 16-03-2019, 21:45)
  אלעד בראון גם לדעתי אדם זהב ומאמן בחסד עליון הרכש אבי מלכה הניב 14 שערים וכוחו במותניו וברגליו לכל קבוצה יש ירידות ועליות ראה הפועל באר שבע תישאל את השחקנים ותבין שהם נותנים את הנשמה על המגרש על מנת לשמח אותנו האוהדים ואת כל צוות הניהול ובראשם מיקי ושנדע רק ניצחונות ואהבה בע"ה
 18. תגובה לאלעד בראון 17 (אדום בלב ובנשמה 17-03-2019, 00:13)
  צודק מס 16 העובדות מדברות בעד עצמם !!! אין לנו שום דבר נגד אבי מלכה , הוא קסם של בחור אבל לנו הוא לא מתאים , מאז שאבי הגיע לקבוצה אנחנו בירידה , 3 ניצחונות (שבאחד הוא לא היה שותף) מ10 משחקים נו באמת ... נ.ב אלעד בראון שגם לדעתי הוא " מאמן" מתחיל וחסר ניסיון ואדם עם לב זהב .
 19. רובי שפירא ברגע האמת מתפרקת. (יוסי 20-03-2019, 05:23)
  רובי שפירא קבוצה של נכנכים...תמיד ברגע האמת מתפרקת...שחקנים לא נותנים את הנשמה לקבוצה וזה משגע אותנו . גם לפלייאוף מתנדנדים...פעם אחת תעשו אותנו שמחים...בבקשה..!
חדשות
 • ליגה ג תתחיל ב 15.9 במשחקי גביע. ב 2.10 יתחילו משחקי ליגה.
 • ליגה ב תפתח ב 28.8 במשחקי גהיע. שבוע לאחר מכן, ב 4.9 תחל משחקי ליגה ב.
 • ליגה ב צפון: החלוץ מוחמד אבו ריא חתם לעונה נוספת במועדון מ.ס. כפר כנא.
 • ליגה בצפון: עבאס סואן חתם לעונה נוספת במכבי נוגידאת. המטרה במועדון לעלות לליגה א.
 • עודד קוטר מאמן רובי שפירא בעונה החולפת מונה למאמן ביתר טוברוק מליגת העל לנוער.
 • ליגה ב' דרום א': יניב טבצניק ואיתמר בן דוד חתמו לעונה נוספת בבית דגן.
 • ליגה ג צפון: הפועל כרמיאל התחזקה באוהד עדי, מוחמאד סוואד והבלם הרן אלגרישי. המטרה במועדון היא לעלות לליגה ב.
 • ליגה ב צפון: איציקי דדון, מאמנה של מ.ס. טירת הכררמל- עוזב את המועדון. איציק כזכור העלה את המועדון החזק והגדול בטירה מ.ס. טירת הכרמל, וצפוי לחתום בקבוצה אחרת בליגה ב.
 • ליגה א צפון: הבלם עבד חמודי ממגדל כרום ממשיך עונה נוספת במועדון.
 • ליגה ב' דרום א': דודו חלף מאמן בני טייבה בעונה החולפת חתם בבית"ר ר"ג וחוזר למועדון לאחר עונה אחת .
 • לכל משתמשי האפליקציה!! יש עדכון גירסה לאפליקציה!! שווה לעדכן גירסה!!
 • מערכת גולר מזכירה לקוראים שתגובות בלתי הולמות, אישיות או שכוללים דברי נאצה לא יפורסמו,אנא שמרו על לשון נקייה
לכל החדשות
סקר
האם מכבי יפו צריכה להימכר לאיש עסקים?
כן. הגיע הזמן לצאת הבינוניות.
כן. הלוואי ויפו תעלה ללאומית
לא. הנהלת המועדון תוביל אותנו לשנים יפות ללא כסף.
לא. המקסימום של יפו זה ליגה א.
תוצאות